4th update 13

15. února 2013 v 17:16 | W
Číslo 62 nosí jeden z ne přímo beznadějných Evropanů v NHL, mladý Švéd Carl Hagelin. Jednou z jeho největších předností je bruslení. Patří mezi nejrychlejší hráče ligy. Po čtyřech letech na univerzitě v Michiganu se minulou sezonu přidal k newyorským Jezdcům. Svou první sezonu odehrál převážně v největším městě Spojených států a na farmě v Connecticutu. Přitom si v hlavním týmu nevedl špatně. Letos nastoupil k zatím všem zápasům Rangers a uvidíme, jak se jeho kariéra bude vyvíjet dál. Zatím to rozhodně není špatné.


 • Během doby, která uplynula od posledního článku se toho stalo vcelku dost.
 • Jednou z nejvýraznějších -teď už starých- novinek je nepříjemné zranění Karlssona. Při zápase proti Pens mu Matt Cooke u mantinelu přeřízl achillovku. Jsem ráda, že právě tenhle zápas jsem neviděla. Stačilo mi video, i to mě docela rozhodilo. Nevím, co bych dělala, kdybych v přímém přenosu viděla něco tak strašného a nevěděla přitom, co přesně s jedním z mých nejoblíbenějších obránců je a jestli se vůbec někdy z toho zranění vyléčí. O tuhle sezonu přijde, uzdravit by se měl do tří až čtyř měsíců. Tak snad se mu návrat na led povede co nejdřív. Hlavně v zámoří se rozpoutaly diskuze o tom, jestli byl Cookeův zákrok záměrný. Myslím, že dokážu být objektivní i když jde o hráče mého nejoblíbenějšího týmu. A zcela nestranně říkám, že jeho zákrok čistý byl. Ten záznam na mě působil dojmem, že to určitě neudělal schválně. Ostatně, tak to posoudila i disciplinárka.
 • Tim Thomas doplatil na to, že vynechal tento ročník. Vedení Bostonu ví moc dobře, jakou oporu a naději do příštích let má klub v Raskovi. Ani další brankáři, které mají Bruins v záloze nejsou špatní. Takže se vedení shodlo na tom, že je Thomas zbytečný a nepotřebují si ho v týmu nadále držet a uzavírat s ním nový kontrakt. Boston svého, teď už bývalého, brankáře vyměnil do Islanders za volbu ve druhém kole draftu 2014 nebo 2015 pod podmínkou, že Thomas za Isles nastoupí nebo bude vyměněn dál. A je dost možné, že k ani jedné možnosti nedojde, jelikož Thomasovi po sezoně končí smlouva a může se upsat někomu jinému, popřípadě ukončit kariéru. Myslím, že o brankáře jeho kvalit bude velký zájem i ve významnějších a statisticky lepších klubech, než jakým jsou New York Islanders.
 • Michal Jordán v noci na dnešek odehrál svůj první zápas v NHL. Z Charlotte si odskočil do Raleigh, aby si zahrál za Hurricanes. Zápas jsem neviděla, takže nemůžu soudit, jak se mu dařilo, ale věřím, že to nebylo nejhorší. Twitter celou záležitostí včera dost žil. Každopádně přeji, aby nezůstalo jen u tohoto zápasu a aby se Michal postupně stal jedním z pilířů Canes. Sleduji ho už delší dobu (pokud se času od začátku minulé sezony dá říkat dlouhá doba) a hodně jsem si ho oblíbila. Jen škoda, že v Charlotte přišel o kamaráda Murphyho(, ale je pravda, že ten neměl moc nadějné vyhlídky na to, aby se stal jedničkou nebo aspoň stálou dvojkou Canes. Na to je v té organizaci moc dobrých brankářů a CamWard patří navíc k těm lepším v NHL.)
 • U Penguins dochází k nějak podezřelému množství výměn kolem hráčů z Wilkes-Barre, těch, co střídavě hrají za Wilkes-Barre a dokonce i těch, kteří hrají v Pittsburghu za Penguins, viz Ben Lovejoy. Teď byl vyměněn Tangradi do Winnipegu. Pens za něj dostanou volbu v sedmém kole letošního draftu. Jak už jsem psala, dochází k nějakému moc velkému počtu změn. Zatím to schvaluji, šance dostávají hráči z farmy a já vím, že někteří z nich jsou na NHL připravení. Teď by svou šanci měl za Tangradiho dostat Beau Bennett, takže uvidíme. Ray Shero si pravděpodobně dělá místo pod platovým stropem. Řekla bych, že je to hlavně díky smlouvě Malkina a Letanga. Malkin sice nebude mít o tolik vyšší příjem, ale Letang si výrazně polepší. Na to, jak skvělým je obráncem, bere pakatel. A že by chtělo vedení po sezoně podepsat někoho nového? Nechme se překvapit.
 • Halu Traktoru Chelyabinsk podle nových informací zasáhl dnešní roj meteoritů v Rusku. Stále není jasné, jestli bude možné odehrát tam v nejbližší době zápasy, tedy zápasy play off.
 • Mike Rupp odešel z New Yorku, kde hrál za Rangers, do Minnesoty za Palmieriho a Powea.
 • Letang se vrátil po svém zranění do sestavy Pens v zápase proti Ottawě. Dneska ho poprvé uvidím, tak doufám, že mě nezklame a bude pokračovat tam, kde přestal. Když už jsme u obrany Penguins, myslím, že "neznámí mladíci" ji úžasně vylepšili. Občas v té hře ani nepoznávám Pittsburgh. Je to něco úžasného. Díky nim zabral i Martin, kterého jsem už téměř odepisovala.
 • Stevea Emingera poslali Rangers na farmu do Connecticutu.
 • Mám teď menší technické problémy. Ale vážně miniaturní. Rozbil se mi počítač, takže jsem odkázaná na sestřin starý. No není to nejhorší. Tedy co se týče softwareu. Na venek je ta "krabice od pizzy" příšerná. Já to vydžím ale v mém počítači, ktetý mám teď na opravě, mám napsaný jeden záznam zápasu Pens, který jsem nestihla zveřejnit na internetu. Nejsem naivní, vím, že to nikdo nečte, ale já to beru jako svůj soukromý archív, tak doufám, že o ten zápas nepřijdu. Mimochodem, můj bývalý počítač opravit nešel, takže se "velký návrat k souborůmcobylypředhokejem" konat nebude. Ale vážně by mě zajímalo, co jsem tam měla za soubory.
 • Stejně jako vždy jsem určitě zapomněla na milion dvacet pět věcí. Však já si vzpomenu... tak za deset minut po vydání tohoto článku.
XO W
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hczlin hczlin | Web | 25. února 2013 v 15:31 | Reagovat

docela me překvapila vymena Thomase k Islanders :(
jojo Míša náš Zlínák, musím za ním jit o prazkach ;)
Sledovala jsi záznam zápasu Nagana co ted davali v tv?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama