Říjen 2012

55th update 12

27. října 2012 v 2:38 | W*
Jako číslo 55 jsem si vybrala Boychuka z Bostonu. Tento obránce se narodil v kanadském Edmontonu.V roce 2002 si ho vybralo jako 61. při draftu v roce 2002 Colorado. Za Avalanche ale odehrál jen 4 zápasy v sezoně 2007/2008, poté se přesunul k Bruins, kde byl rozhodně více vytížen. Jeho statistiky +/- neklesly pod číslo 10, v poslední sezoně se dostal dokonce k číslu 27! Zach Boychuk je důkazem toho, že nejen čerstvě draftovaní mladíci se dokáží zlepšovat.

54th update 12

13. října 2012 v 16:06 | W*
Dnes jsou to čtyři roky ode dne, kdy odešla jedna z obrovských nadějí ruského hokeje, Alexei Cherepanov, takže jsem se rozhodla napsat dnes o něm. Bohužel si ho nepamatuji, protože jsem se v té době na hokej nedívala. Alexei se narodil v Rusku 15.1.1989. Svou profesionální kariéru zahájil v dresu Avangardu Omsk. V roce 2007 byl v prvním kole, celkově na 17. pozici, draftován newyorskými Rangers. Dvakrát se zúčastnil mistrovství světa juniorů, odkud si odvezl stříbro a bronz. V NHL se bohužel nestihl ukázat. Jeho život vyhasl poté, co zkolaboval na ledě v zápase proti Čechovu. Bylo mu devatenáct let.

53rd update 12

6. října 2012 v 14:28 | W*
O kom bych měla napsat, když ne o Skinnerovi? Vždyť je to asi nejroztomilejší, nebo spíš jediné, dítě v NHL. Navíc patří ke hráčům, jejichž kariéru jsem v NHL stihla celou a já ho mám prostě a jednoduše ráda. Jeff Skinner (řečený Skinny nebo Skiňa) byl draftován v roce 2010 jako celkově 7. Po konci své první sezony, po níž získal Calder Trophy, určitě překvapil všech šest týmů před Carolinou, ktěré si ho na draftu nevybrali. Po konci ročníku si navíc zahrál na mistrovství světa na Slovensku. V právě uplynulé sezoně se zařadil k hráčům, kteří část zápasů vynechali kvůli otřesu mozku. Stejně se ale ukázal v dobrém světle. Navíc dostal další možnost opět reprezentovat Kanadu, kde se spolu s Tavaresem nenchali zahanbit. V létě prodloužil smlouvu s Hurricanes, kteří moc dobře vědí, stejně jako většina hokejového světa, že je všechno teprve na začátku, může z něj vyrůst hvězda. Jenže takových talentů už bylo... Jen čas ukáže, co se z něj vyklube. Já věřím, že nezklame.