Květen 2012

23rd update 12

30. května 2012 v 17:39 | W*

Jako třiadvacítku vybírám Francoise Beauchemina. Na 85. místě si ho v roce 1998 vybral Montreal. Premiéru v NHL si odbyl až v sezoně 2002/2003, kdy odehrál jeden zápas v dresu zmiňovaného týmu. Potom nastala tříletá odmlka a teprve poté se dostal do nejvyšší soutěže v jedenácti zápasech za Columbus. Pořádně si zahrál v následujících čtyřech sezonách, kdy byl konečně pevnou součástí ligového týmu - Anaheimu Ducks. V sezoně 2008/2009 však vinou zranění odehrál jen dvacet zápasů. Následně odešel na dvě sezony do Toronta, aby se opět mohl vrátit do kalifornského klubu. Francois určitě nevyniká svými bodovými záznamy, ale je více než dobrým obráncem. Navíc dokazuje, že i když se ne všechno povede hned, šanci máte vždycky.

22nd update 12

27. května 2012 v 13:29 | W*

Jako dvaadvacítku jsem vybrala Daniela Sedina. Oba bratry ze Švédska mám v oblibě. Daniel byl oficiálně draftován jako dvojka v roce 1999, každému, kdo ale hokej aspoň trochu vnímá, musí být jasné, že šlo opravdu pouze o formalitu. Podle mě si zkrátka nejde mezi těmito dvojčaty vybrat toho lepšího - oba vlastní Art Ross Trophy a hrají v jedné lajně Vancouveru Canucks, který společnými silami dotáhli až do finále loňského play off. Tam už si však na Bostonu vylámali zuby. Se seniorskou reprezantací vyhrál dvakrát bronz a odvezl si zlato z Turína. I když je Danielovi už 32 let, vzdát se ještě rozhodně nechystá.

21st update 12

23. května 2012 v 18:20 | W*

Loui Eriksson je jedním z mých nejoblíbenějších Švédů. Byl vybrán Dallasem Stars v roce 2003 jako celkově 33. (kdo ví, jak vysoko by byl na draftu umístěn teď), svůj první gól v NHL ale vstřelil až o tři roky později, protože až v roce 2006 dostal možnost zahrát si v National Hockey League. V současné době je jednou z nejblýskavějších Hvězd a myslím, že skvělým kandidátem na post kapitána týmu, až se Brenden Morrow odporoučí do důchodu, popřípadě do jiného týmu. Loui se narodil v Goteborgu a je držitelem stříbrné a bronzové medaile ze světových šampionátů.

20th update 12

18. května 2012 v 13:29 | W*

Jako číslo dvacet přídávám v pořadí již druhého gólmana. Momentálně chrání bránu New Yorku Islanders. Stejně, jako Tylera Seguin, i Evgeni Nabokova nemám v oblibě. A to z jediného důvodu. V sezoně 10/11 chytal za SKA Petrohrad. Beru, že chtěl odejít zpět do Ameriky (prý z rodinných důvodů, ale všichni víme, že rodinné důvody jsou většinou nálepkou pro něco jiného - v tomhle případě se ten "rodinný důvod" asi jmenoval Jakub Štěpánek). Navíc, kdo by nechtěl hrát za Red Wings, vážného adepta na pohár, se kterými se domluvil? Jenže ještě předtím si Nabokova stáhl z listiny volných hráčů tým z New Yorku. A to ten méně slavný. A milý Evgeni (rodák z Kazachstánu, který ale nastupoval za ruskou reprezentaci - mimo jiné i na OH 2010) se rozhodl, že nechce nastupovat za jeden z nejhorších týmů v tabulce, tak i učinil. Před startem nové sezony konečně "dostali rozum" on i vedení a za svůj tým začal nastupovat. Nevím, jestli to všechno opravdu bylo takhle, nevidím za oponu, ale podle mě má Nabokov prostě moc veké ego. Pravděpodobně si o muži draftovaném na 219. místě SJS v roce 1994 mínění neopravím, hodně mě zklamal, i když některé jeho zákroky nejsou na škodu.

19th update 12

12. května 2012 v 22:32 | W*

Ne, neoplývám láskou k mladému kanadskému talentu Tyleru Seguinovi, na mě má moc skandálů. Ale nemůžu neuznat, že to je skvělý hokejista. O jeho kvalitách svědčí i jeho pozice na draftu. Byl vybrán jako druhý po Tayloru Hallovi. Navíc dlouhou dobu nebylo jasné, kdo vlastně bude onou jedničkou. Ale podle mě zapadá Seguin přesně tam, kde hraje právě teď. Může být vděčný, že se dostal do Bostonu (kde mimochodem hned svou první sezonu dokázal vyhrát vysněnou trofej), neumím si představit, jak by dokázal fungovat v edmontonském klubu, kam by šel, kdyby byl vybrán jako první. Seguin se narodil v Bramptonu v kanadském Ontariu. Je mu pouze dvacet let a všechno nasvědčuje tomu, že bude (ne-li už je) velkou hvězdou kanadsko-americké ligy. Svým stylem hokeje i chováním i nejvíc připomína Perryho, o kterém jsem už taky psala. Nevím, co víc dodat. Tak vzhůru ke hvězdám, Tyi...

18th update 12

3. května 2012 v 17:59 | W*

Nebudu zapírat, že James Neal se objevuje v tomto článku hlavně na nátlak mé starší sestry. Kdyby nebylo jí, asi bych psala o Marcu Staalovi. Nicméně Neal si po letošní sezoně zaslouží hodně velkou dávku pozornosti. Ačkoli se výměna pittsburghského Alexe Goligoskiho za tehdejší hráče Dallasu Niskanena a Neala zdála v minulé sezoně naprosto nevýhodná pro tým z Pensylvánie, letošní sezona ukázala výhodu pro obě strany. Dallas získal spolehlivého obránce a Pens skvělé křídlo k Malkinovi. Neal podepsal na šest let s Pittsburgh Penguins a my můžeme jen hádat, jestli mu životní forma vydrží. Ale já bych vsadila všechno, co mám na to, že ano!