Březen 2012

15th update 12

31. března 2012 v 22:18 | W*

S patnáctkou pokračujeme ve výčtu nepříliš známých hokejistů. Dustina Jeffreyho mám ráda a musím uznat, že hodně. Za větší část mé oblíbenosti asi může fakt, že tenhle rodák z Ontarijského Sarnia hraje v současné době za Pittsburgh Penguins. Je sice pravda, že mezi hvězdami, kterými je Pittsburgh (a to především v téhle sezoně) zahlcen, se pro běžného fanouška Jeffreyho patnáctka se mezi útočníky celkem ztrácí. Je to prostě trochu podprůměrný útočník, který tráví hodně času na farmě ve Wilkes-Barre. Ale pro mě je Dustin něco víc. Dokáže se obětovat pro tým. I když on sám nezáří, umí vnést něco do hry. Byl draftován na stejné pozici jako Pavel Datsyuk v roce 2007 (tedy 171. celkově), je však mnohem více než pravděpodobné, že Datsyuka netriumfne. Pro Dustina bude ale úspěchem, když se dokáže stát pevnou součástí týmu ve stylu obránce Deryka Engellanda. V životě i NHL už to tak bývá - ne všichni se můžou hřát na výsluní, vždycky bude někdo méně či více pod průměrem. To ale neznamená, že takových hokejistů bychom si neměli vážit. Bez těch horších by přece nevynikaly hvězdy...

14th update 12

19. března 2012 v 17:48 | W*

Chris Kunitz sice momentálně válí v první lajně Pittsburghu, patří mezi nejproduktivnější hráče, nicméně kdyby se nezranil kapitán Crosby, těžko by se do první formace probojovával. Z Kunitze asi nebude hvězda ligy, na to už je pozdě, ale v klubu jí momentálně je. Stejně jako Michálek, je Kunitz příkladem toho, že i hráči, které nikdo nedraftuje, mohou být prospěšní pro svůj tým a třeba ho i pomoci dovézt k samotnému Stanley Cupu. Před tím, než přišel do Pittsburghu, odehrál Kunitz pár sezon v dresu Anaheimu, na 2 zápasy oblékl dres Atlanty Trashers. Kunitz stoprocentně útočí na svou nejlepší sezonu odehranou v National Hockey League.

13th update 12

11. března 2012 v 22:30 | W*

Volba čísla 13 byla celkem jasná. Mohla bych snad vynechat božského Pavla Datsyuka? To by asi nebylo úplně v pořádku.
Datsyuk je všeobecně považován za jednoho z nejlepších hráčů součastnosti. Mnozí ho označují i za nejlepšího nebo aspoň nejlepšího Rusa. Mezi hokejisty na samotném vrcholu ho řadím i já, ale s dalšími dvěma tvrzeními nesouhlasím, i když musím přiznat, že se jim hodně blíží. Zvláštní, jak může muž draftovaný na 171. pozici z roku 1998 vyletět mezi hvězdy. Pavla jsem si všimla úplně poprvé na mém hokejovém začátku - na mistrovství světa 2010 a musím uznat, že i když jsem tenkrát o hokeji věděla stejně tolik, jako Jared Leto o tom, jak chutná pečené kuře, stejně mě zaujal. Je držitelem Stanleyova poháru z roku 2008, ve finále jeho Detroit vyřadil Pittsburgh. O rok později se role obrátily a Detroit vyhrál "jen" svou konferenci. Play off NHL ale mělo za důsledek to, že se neobjevil ani na jednom ze dvou - pro Rusy zlatých - mistrovství světa (2008,2009), takže i přes to, jak skvělý hokejista je, na mezinárodním poli se stříbrnou a bronzovou medailí z MS a dalším bronzem z Olympijských her docela zaostává. Pavel Datsyuk pro mě představuje synonymum elegance. Nemusí na ledě vyvolávat bitky a provokovat, ale stejně rozhoduje zápasy (třeba i jako nedávných pět vteřin před koncem).