Leden 2012

6th update 12

26. ledna 2012 v 18:21 | W*

Shea Weber je šestadvacetiletý kapitán Nashvillu Predators. Do NHL ho přivedli jako 49. draft pick právě Nashvillští Preds. Weber platí v lize za jednoho z nejlepších obránců. A nebudu přehánět, pokud prohlásím, že patří mezi 5 elitních beků. S Nashvillem bohužel na pohár lorda Stanleyho nedosáhl, vše si ale vynahradil ve své reprezentační kariéře. Získal zlato na mistrovství světa juniorů, v roce 2007 i na seniorském mistrovství, vrcholem jeho hokejového života bylo zatím pravděpodobně zlato ze zimních olympijských her, které se hrály v jeho rodné zemi. Bohužel přibližně půl roku po tomto úspěchu zemřela Sheova matka na rakovinu. A tuto smutnou událost mu nemůže vynahradit žádný sportovní úspěch.

5th update 12

18. ledna 2012 v 17:47 | W*

Uznávám, že Deryk Engelland nepatří mezi hvězdy a nejlepší hráče ligy. Není šikovný jako Nicklas Lidstrom ani Shea Weber a rozhodně si ho nikdo nezaškatulkuje jako svatouška. Jenže v něčem mě Deryk fascinuje - bojuje jako málokdo. Oblíbila jsem si ho a můžu ho zařadit mezi mých deset nejoblíbenějších Tučňáků. Navíc má charakter, je vtipný. Nezlomila ho ani dlouhá léta čekání v ECHL a AHL. Do kolotoče NHL se dostal teprve před třemi lety a svou úlohu v klubu plní výtečně. Protože hokej nehraje jen prvních třicet hráčů v kanadském bodování. Nacházejí se zde i ti, kteří mají za úkol prostě jenom bránit. A to nejen zastavovat protihráče před brankou a kazit jim šance, ale zároveň bránit před těmi "zlými" ony hvězdy z první třicítky.

4th update 12

16. ledna 2012 v 21:23 | W*

Předpokládám, že každý Čech zajímající se o hokej zná bratry Michálkovi. A právě starší z nich - Zbyněk Michálek má na svém dresu našitou čtyřku. Zbyněk pochází z Jindřichova Hradce a nikdy nebyl draftován do NHL. Patří mezi takové hráče, o kterých se nedočtete na titulních stránkách hokejových magazínů, ale zároveň ho můžeme zařadit mezi to lepší, co liga nabízí. O tomhle svědčí i fakt, že při absenci hvězdných útočníků staví Pittsburgh Penguins celou svou hru na obranném páru Martin-Michálek. Celkem pětkrát již nastoupil na led v dresu hokejové reprezentace České republiky (4x MS, 1x OH), účast na mezinárodních hokejových turnajích mu přinesla stříbro a bronz z mistrovství světa organizace IIHF. Od sezony 2005/6 hrál v National Hockey League v dresu Kojotů z Phoenixu, poslední dva ročníky patří do kolektivu hráčů Pittsburgh Penguins. Michálek patří mezi mé oblíbené Čechy v NHL. A musím říct, že ti vyvolení by se dali spočítat na prstech jedné ruky.


3rd update 12

14. ledna 2012 v 22:46 | W*
Když se řekne číslo 3, mně osobně se vybaví Tom Poti. Bek hrající za Wahington Capitals patří mezi starší (34 let) hráče National Hockey League. Do ligy se dostal díky Edmontonu Oilers v roce 1996 jako celkově 59. mezi hokejovými nadějemi budoucích let. V roce 2006 odešel z New Yorku Rangers (kam se dostal jako součást trejdu Edmontonu Oilers z roku 2002) přímo k městským rivalům Islanders. Nakonec se roku 2007 přesunul do hlavního města Spojených států Amerických. Jeho pravděpodobně největší úspěch přišel na Olympijských hrách 2002, kde vybojoval s Americkým národním týmem stříbrnou medaili.2nd update 12

9. ledna 2012 v 20:39 | W*

Podle mě nejvýraznějším hráčem ledního hokeje s dvojkou na dresu je Duncan Keith. Bezpochyby patří, spolu s hráči jako Hossa, Kane, Sharp nebo Toews, mezi pilíře hokejového Chicaga. To dokazuje i fakt, že ve své kariéře v NHL nikdy nezměnil útočiště. Keith se narodil ve Winnipegu v roce 1983 a nebýt nešťastného finále na mistrovství světa 2008 s Ruskem, byl by nesmazatelně zapsán mezi členy Tripple Gold Clubu. Kvůli stříbru z mistrovství světa se tedy zatím musí spokojit s zatím trojnásobnou účastí na NHL All Star víkendu, přičemž v roce 2010 byl zvolen do 1. týmu samotnými fanoušky. Blackhawks rozhodně neudělali chybu, když "Duncse" draftovalo jako 54. v roce 2002.

1st update 12

5. ledna 2012 v 18:51 | W*

Jedničku nosí na svém dresu Brent Johnson. Momentálně tenhle rodák ze Spojených států hájí znak Tučňáků z Pittsburghu. Více než spolehlivě kryje záda hvězdě Pens Marcu-Andre Fleurymu. Brent nikdy neplatil v National Hockey League za superstar a kvůli jeho vysokému věku jí taky pravděpodobně nebude. Vždy se pohyboval ve stínu svých slavnějších spoluhráčů. Nicméně se mi líbí jeho smysl pro humor a snaha o pohodu v kabině Penguins. Nemyslím, že by se do Pitts hodil jako brankářská dvojka někdo víc než právě "Johnny".

Docela dlouhou dobu se toho v NHL moc nestalo. Ono pověstné "ticho před bouří" ale před pár dny skončilo a novinky nejen z nejlepší ligy na světě, ale z celého hokejového světa, se derou na veškeré webové stránky zabývající se touto tematikou. Tak kde začít?

Rok 2011

1. ledna 2012 v 0:01 | W*
Vítám Vás v novém roce!

Díky té nostalgii, která na mě teď dýchá na každém kroku, jsem se rozhodla zrekapitulovat předešlý rok. Když jsem přiravovala tenhle článek a pročítala si moje staré updates, divila jsem se mým názorům a postřehům. Teď už minulý rok 2011 je mou cestou k poznání NHL, KHL, národních týmů, hokejové radosti a samozřejmě i hokejového smutku. V lednu jsem si myslela, že jsem snad hokejově nejvzdělanější člověk na světě. Ale během uplynulého roku jsem poznala, že to rozhodně není pravda. Hokej není jen sport nebo zábava. Z mého pohledu je to tak trochu i věda. Věda, jejíž zákony a pravidla je hodně obtížné poznat. Nemyslím, že někdo může po roce a půl říct: "Vyznám se v hokeji." Je to běh na dlouhou trať. Ale dá se uběhnout. A já věřím, že jednou budu moci tvrdit, že rozumím hokeji. Avšak tohle poznávání je stejně na všem to nejlepší...